SCARPA team

Rádi bychom Vám představili některé z osobností a vynikajících sportovců, kteří za svými aktivitami vyrážejí v botách SCARPA.

 

 Martin Stráník

Martin Stráník

Martina Stráníka asi není třeba nijak zvlášť představovat. Na svém kontě má velké množství boulderů, 4 z nich s klasifikací 8B+. V roce 2007 obsadil na Mistrovství světa v boulderingu v Marbele skvělé 2. místo, v roce 2011 skončil na 7. místě na MS v Arcu a v roce 2014 přidal na světovém šampionátu 15. místo v Mnichově. V srpnu 2015 si dovezl stříbrnou medaili ze svěťáku z Mnichova. Perfektní začátek sezóny 2016 a 2. místo ze svěťáku v Meieringu. Martin je několikanásobným mistrem ČR v boulderingu i v lezení na obtížnost. V srpnu 2015 získal od ČHS ocenění v kategorii boulderingu za Výstup roku za přelez cesty Praktice of the Wild 8C. V rámci světového rankingu 8a.nu je Martin na 5.místě v boulderingu. Nás velmi těší, že se rozhodl pro lezečky SCARPA!

Na MČR v boulderingu, které se konalo 10.11.2015 v Ostravě, Martin stříbrnou medailí potvrdil vítězství v rámci celého Českého poháru 2015.

Martina můžete sledovat na jeho blogu.

Krátký dotazník co a jak.

Svět Outdooru 2016/2.

 

 Štěpán Stráník

Štěpán Stráník

Lezu úplně od mala, začátky byly v Adršpachu na kamenech pod třemi obry, kde nás táta tahal. Závodím od roku 1995, kdy se v Chocni postavila nová stěna. Začali jsme jezdit na závody, tenkrát jenom na laně, bouldery nebyly. Bouldering mě uchvátil v Boru okolo roku 2006 a od té doby skoro jenom boulderuju, jak venku tak na závodech. Bydlím s manželkou v Brně a pracuju v Horolezeckém centrum Brno, mám na starosti tři stěny, kde se starám především o stavbu nových cest a údržbu stěny. Moje motto zní: bouldering je pro mě hrozná droga, bez který nemůžu být...

Štěpu můžete sledovat na jeho blogu.

 

 Rosta Tomanec

Rostislav Tomanec

Skialpinismus, lezení, VHT

Od dětství závodil ve sjezdovém lyžování a gymnastice. Ve Vysokých Tatrách, ve Velké zmrzlé dolině lyžoval už ve 13ti letech. Do roku 2004 deset let profesionálně lezl a závodil ve sportovním lezení. Udělal skalní prvovýstupy do obtížnosti 8c na vápně a první přelezy do „XI A“ na písku. Později se intenzívně věnoval ferratovému lezení, čímž se naučil pohybovat ve větších horách. Mezi léty 2011 až 2013 přelezl všech nejtěžších ferrat v Rakousku dále spojoval i s volným lezením a mixovým, či ledovcovým lezením. Sólo přelezl známý Jubileumsgrat mezi Zugspitze, 2 962 m a Alpspitze, 2 628m, stylem „z údolí do údolí.

Od roku 2013 se začal věnovat také skialpinismu a od té doby sjel v Tatrách sjel celkem 78 vrcholů v nejtěžších líniích. Za největší extrém považuje Prednou Bednarzovu lávku na sever, lyžovanou ze Zadné Garajovy veže. Obtížnost S4+, 55°, E3 a 850 výškových metrů do Hlinské doliny. Patří mezi ně taky severní stěna Štrbského štítu, Červený žlab ze Satanovy věžičky anebo Malý Ladový štít SV stěnou a Ladový štít od Ladového koně SV hranou s největší expozicí v Tatrách E3+.

 

 Jan Smolen

Ján Smoleň

Svoju prvú skalnú cestu (Trojka 3-) vyliezol sólo bez lana, ako pätnásť ročný v lezeckej oblasti Tupá Skala na Slovensku. Také to ozajstné lezenie však začalo až o niekoľko rokov neskôr. V roku 2002 vyrazili s kamarátmi na mesiac za lezením do Španielska. Vrátil sa domov až po piatich mesiacoch a jeho pohľad na život sa definitívne zmenil. Svoju dušu upísal dobrodružstvu a vertikálam!

Momentálne žije v Trutnove, nedaleko Adršpašsko-Teplických skál a na konte má mnoho těžkých prvovýstupov napríklad v Grónsku, Egypte, Venezuele, alebo Patagónii. V roku 2012 sa zúčastnil 1270 metrov dlhého prvovýstupu v panenskej severozápadnej stene Ulamertorsuaq (cesta Zachovajte paniku, prosím!, 8 UIAA).

Jana můžete sledovat na jeho webovkách. Chamonix 2016-12.

 

 Dominik Sádlo

Dominik Sádlo

Skialpinismus

„Od mládí jezdíme s rodiči do Krkonoš a na sjezdovkách jsem vždycky hledal trochu toho čerstvého sněhu a volného terénu. Vždycky mě lákala víc volnější příroda, než upravená sjezdovka.“ Za těmito Dominikovými slovy se skrývá český mistrovský titul v roce 2011, 2013, (ročník 2014 závod zrušen), na mezinárodní scéně 1. místo Pierra Menta 2012, 2. místo na ME 2012, 3. místo na ME 2013…

Běh

„...nejraději běhám v kopcích a v terénu. Nemusím široké cesty, ani silnici, naopak pěšinky zbožňuju. Dráhu beru jako prostředek k tomu, abych byl rychlejší a byl spokojený se svým výkonem.“ Mistr světa v běhu do vrchu 2013, mistr Evropy v běhu do vrchu 2014, mistr ČR v silničním běhu 2013, mistr ČR v běhu na dráze na 10.000 m 2014 …

Dominika můžete sledovat na jeho facebookovém profilu.

 

Lůca Luštincová

Joží Macková

S.

 

 

Lůca Luštincová

Lůca Luštincová

S.

 

Jan Kareš

Jan Kareš

Sportovní lezec, osobní trenér, držitel několika titulů Ocelový muž a především neoficiální světový rekordman ve shybech.

K jeho sportovním úspěchům patří dále titul vicemistra ČR v lezení a 17. místo na světovém poháru v lezení. www.posunsvujrekord.cz

 

Antonín Volk

Antonín Volk

Od mládí se věnuje lyžování a lezení. Od roku 1992 je členem APUL (Asociace profesionálních učitelů lyžování) a v roce 1998 dosáhl profesionální licence ISIA (International Ski Instructors Association).

Je držitelem akreditace MŠMT pro Průvodce horské a vysokohorské turistiky a roku 2006 ukončil vzdělání jako Horský vůdce UIAGM (Union internationale des associations de guide de montagne). V současné době se plně věnuje vůdcovským činnostem pod hlavičkou Alpine-Aktive. V jarních měsících se věnuje freeridu a skialpinismu. www.alpine-active.cz

 

Maritna Chrástková

Martina Chrástková

Trutnovská lyžařka působící v klubu SK Nové Město na Moravě. Dále se věnuje doktorandskému studiu na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, psaní odborných článků, podílí se na vědě a splupracuje na projektech pro sportující veřejnost.
"Za  nejvýraznější výsledek považuji  obhájení mistrovského titulu ve sprintu volně a druhé místo na mistrovství České republiky na 10 km klasicky, kdy mi  ke druhému titulu chybělo jen 1,3 vteřiny. Ale za velmi dobré hodnotím i výsledky z týmových soutěží z republikového mistrovství  v Harrachově.  Také mám velkou radost, že se mi podařilo obhájit loňské vítězství na Biegu Piastow v Polsku na 50 km klasicky. Předtím jsem ještě vyhrála Šumavský maraton, což je 42 km dlouhá klasika." http://www.czechsportgroup.cz/profily-sportovcu/martina-chrastkova

 

Ski Alpin Klub

SCARPA Skialpin klub HS Orlické hory

Klub byl založen v roce 1998 členy Horské služby Orlických hor a Jeseníků. Klub momentálně sdružuje více jak 40 skialpinistů z celých Čech a Moravy. Ke sportovním úspěchům patří několik vítězství v Českém poháru ve skialpinismu a přední umístění ve Středoevropském poháru.

Členové oddílu reprezentovali Českou republiku na mistrovstvích Světa a Evropy. Dobrých výsledků dosáhli zástupci oddílu i v zahraničních závodech jako je Trofeo Mezzalama, Pierra Menta, Patrouille des Glaciers a Bokami Západných Tatier. www.skialpinismus.cz, Allgau.

 

AKLVK

AKLVK - ALPINE PRO SKITRAB TEAM

Na české i mezinárodní scéně působí AKLVK – ALPINISTICKÝ KLUB LYŽAŘŮ VÝCHODNÍCH KRKONOŠ od roku 2004. Z původních osmi zakladatelů se oddíl rozrostl na třicet aktivních členů. Polovinu tvoří mládež do dvaceti let, kterou oddíl vede a vychovává z nich špičkové závodníky na domácím i na mezinárodním poli.

Za nejvýraznější úspěchy můžeme počítat stříbro a bronz z mistrovství světa 2008 a 2010 Karolíny Grohové, 5x stříbro a 2x bronz z mistrovství Evropy 2007, 2009 a 2012 Karolíny Grohové, Radka Groha a Dominika Sádla. Závodníci AKLVK vybojovali od roku 2005 25 titulů mistr České republiky a celkem 30x nenašli přemožitele v domácím Českém poháru. www.skimo.cz

momentálně realizuji a dávám mu většinu svého volného času.
 

Ondra Doubal

Ondra Ďoubal

Svůj lezecký život bych rozdělil do tří částí. První část byly první roky strávené na domácích skalách v Kutné Hoře, to mi bylo 14 až 17let. Druhá část byla ve znamení Českého ráje a dobývání věží a přelézání kvanta cest v Hruboskalsku a Prachově. Každý den, kdy by možné lézt, jsem mířil do těchto končin a užíval si dobrodružství mezi věžemi. Třetí část, která stále probíhá, se započala studiem v Ostravě. Naskytly se mi vynikající tréninkové podmínky. Skupina silných lezců mi ukázala další směr mé lezecké éry, a tím je lezení na svých maximálních možnostech a přelézání sportovních cest po Evropě i u nás.

Dodneška mám přelezeno nespočet cest ve stupni 8a, poslední dobou již i stylem OS. Desítky cest ve stupni 8b přelezených většinou do čtyř pokusů a pár cest ve stupni 8b+. Mezi nejtěžší patří cesta Karisma 8b+ někdy uváděná i jako 8c.

Lezení pro mě znamená hlavně zábavu. Rád trávím čas pod skálou nebo někde na bouldrovce nebo campusu. Lezení je pro mě i sport, při kterém prožívám pocity naplnění, kde se momentálně realizuji a dávám mu většinu svého volného času.

Krátký dotazník co a jak.

 

Ondra Doubal

Denis Pail

S lezením jsem začal v 11 letech v Ostravě, kde také bydlím. Nejdříve to bylo takové popolézání po umělé stěně a postupem času mě to začalo bavit více a více, začal jsem jezdit i na skály. Lezení ve mně vyvolává pocit radosti. Rád objevuji nové místa a lidi, kteří mají stejný koníček jako já.

Preferuji nejvíce lezení s lanem a bouldering mám jako doplněk čas od času. Zúčastňuji se také závodů jak u nás tak i v zahraničí.

Lezení je pro mne životní styl a polezu tak dlouho, dokud mi ruce budou držet. Plány do budoucna jsou veliké. Chtěl bych se pořád zlepšovat a jednou bych si chtěl vylézt stupeň 9a. Jezdit co nejvíce do skal a užívat si atmosféru s kamarády.

Na skalách mám vylezeno nespočet cest ve stupni 7c na pár pokusů, některé i na onsight. Několik cest ve stupni 8a, 8a+. Za svoji nejtěžší cestu považuji Fuego 8a+/b v italském Arcu a v boulderech 7C na Boru. Nejvíce si cením 2. místa na Českém Poháru v lezení na obtížnost mládeže a účast na ME na obtížnost a v boulderingu.

Denise můžete sledovat na jeho blogu.

Krátký dotazník co a jak.

 

Blanka a Jirka

XTR Team

MUDr. Blanka Zbořilová Pazdiorová

Vedoucí lékařka gastroenterologického oddělení krajské nemocnice v Karlových Varech. Od roku 2013 se naplno věnuje ultramaratonům (běhy převyšující svou vzdáleností klasický maraton 42,195km) a Skyrunningu (běh na různé vzdálenosti s velkým převýšením).

Bc. Jiří Procházka

Vystudoval tělesnou výchovu na Univerzitě Karlove v Praze. Bývalý reprezentant ČR v triathlonu a od roku 2011 Sky and Mountain Runnner

Chytlo vás běhání nebo by jste se do něj teprve chtěli pustit, ale chybí ten poslední krůček vyrazit. Pak není nic snadnějšího než se obrátit na pohodové profíky, kteří pořádají kurzy pro začátečníky i pokročilé běžce se vším všudy. A když v zimě zasněží běžeckou stopu, vyráží Blanka a Jirka do té skialpové, a stejně jako v běhu opět se závodními úspěchy :o)

Popis kempů a kalendář akcí.


Vojtěch Trojan

Vojtěch Trojan

S lezením jsem začal, když mi bylo 7 let s mojí dnes už dlouhodobou trenérkou Eliškou Karešovou. Už od svých lezeckých začátků jsem byl velmi ambiciózní, bavilo mě závodit a vždy jsem chtěl být nejlepší.

Soustředím se především na lezení s lanem, bouldering je pro mě jen doplňkem.

Lezu především na stěně, už jen kvůli tréningu na závody. Objíždím jak Evropské poháry, tak i české závody. Jako svůj největší závodní úspěch řadím 6. místo z Mistrovství Evropy.

Samozřejmě lezu také na skalách, kde za svůj největší úspěch považuju 8a flash z Kalymnosu.

Chtěl bych lézt, tak dlouho, jak jen mi zdraví vydrží, protože v lezení je pořád kam posouvat své hranice,překonávat nové výzvy a hlavně inspirovat ostatní lidi a tím vlastně utvářet fenomén lezení.

Zhodnocení sezóny 2015. Ikdyz se mi tento rok ze začátku moc nedařilo, kvůli zdravotním obtížím, tak bych tuto sezonu hodnotil velice kladně. Na zahraniční scéně mi to letos nešlo tak jako loni, ale pak přišel titul Mistra republiky na obtížnost mezi dospělými a 4. místo v Boulderingu, což jsou pro mě neuvěřitelné výsledky :).

Krátký dotazník co a jak.


Ríša

Ríša Śťěpánek

Od devíti let až do svých 24 jsem se věnoval tanci a motorkám. Bavily mě výzvy jako třeba taneční maratony. V České republice se tančily 3 ročníky vytrvalostních maratonů. Dva z nich jsem tančil až do konce. Délka nejdelšího 146 hodin non stop. Mám rád jakýkoliv pohyb. Od tance bylo jen kousek k aerobiku. Takže kromě tanečníka, choreografa, učitele tance, přibyl i lektor aerobiku a jeho forem.

99 rok mě trošku obrátil život naruby. Havárka a spousta zranění mě obsadila do trochu jiné role. Že jsem přišel o ruku a nějaký orgány - i tak se dá žít. A zase přišly výzvy. Horské kolo, první závody, úspěchy i pády z kola. Uchvátilo mě i potápění ale do správných pekel mě poslal až ultramaraton 1000 mil. Non stop závod bez zabezpečení kategorie horská kola. Jeden rok tam a druhý rok opačným směrem. Letos kategorie chodec běžec. Co mám o sobě víc říct mám rád pohyb, život a výzvy.

Recenze na trailové boty Proton, které Ríša testuje před jejich uvedením na trhu v létě 2016.

Shrnutí dojmů a zkušeností z extrémního závodu 1000miles adventrue 2015: Epizoda I, Epizoda II, Epizoda III, EpizodaIV, LH24 2016.

Neutron G, Neutron G Rovaniemi, Rovaniemi ,Pašerák. Propozice

partneři

HS Horská služba ČR

SNOW Časopis pro lyže a snowboard

SCARPA Telemark

Telemarková škola

HS Orlické Hory - Skialpinismus.cz

Alpine Active - horský vůdce Tonda Volk

AKLVK

Bouda pod Sněžkou

Richtrovy Boudy - Pec pod Sněžkou

kontaktujte nás

dovozce SCARPA pro ČR

ALPSPORT s.r.o 
vo@alpsport.cz

www.alpsport.cz

E-shop alpsport.cz

více kontaktů >

All rights reserved Alpsport s.r.o. Copyright © 2010 ABNORMIS design